Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Zaman Serı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Soyluluk Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak yine aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden çıkışlı olmuşdolaşma. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Henüz sonrasında öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli balkonına çıbanlamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları arasında da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Kurul Tababet ve Dirlik Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Sarrafiyekanlığı, UMEMPS (Meyan şark ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve umumi sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Ser Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları arasında YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Yönetim Kurulunda vazife almaktadır. Sarrafiyekanlığını da yapmış başüstüneğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri uzmanından biri olarak onaylama edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “müstakbel çağ çıbankanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda bakım ettiği iki senenin ahir 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA çıbankanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan gerçekten çağ almıştır. Ayrıca Soyluluk Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Sarrafiyekanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Direktörü olarak vazife yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://haritamuhendisligi.name.tr/ https://kayseritarihi.name.tr/ https://dijitaluyelikler.name.tr/ http://haberleraydin.name.tr/ https://seodanismanligi.name.tr/ iqos sigara instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr