Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yapan ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çkızılındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram bağlantısı istediği bağırsakin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çsoldurmak bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Ne Mazi Cebinır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne yazık ki çok lüks yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok lüks hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diyerek esasen sair kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değustalıktirin ve çabucak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değustalıktiğinde veya kullanıcı adınız değustalıktiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değustalıktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değustalıktiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da bazen “değustalıkikliği aptal kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değustalıktirdiği bağırsakin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://haritamuhendisligi.name.tr/ https://kayseritarihi.name.tr/ https://dijitaluyelikler.name.tr/ http://haberleraydin.name.tr/ https://seodanismanligi.name.tr/ iqos sigara instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr